Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niestety wciąż zmagamy z epidemią koronawirusa i wciąż wymaga to przestrzegania przez nas określonych nakazów i zakazów, m.in. nakazu zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach. Tylko w ten sposób możemy spowolnić i ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnej dla życia choroby. Policjanci wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych sprawdzają, czy ten nakaz jest przestrzegany, przypominają o jego obowiązywaniu. W przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów przez obywateli, funkcjonariusze wyciągają wobec nich stosowne konsekwencje.
Dodano: 20.08.2020 -
Na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Armii Krajowej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Kierująca nissanem wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującej motocyklem, która jechała z dzieckiem. Motocyklistka i dziecko trafili do szpitala.
Dodano: 20.08.2020 -
43-latek wykorzystał nieuwagę mężczyzny w kościele i ukradł mu torbę z dokumentami. W torbie była także karta płatnicza, którą podejrzany próbował zapłacić za swoje zakupy. Nie zrobił tego, ponieważ na koncie nie było wystarczających środków. Usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 20.08.2020 -
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który dokonał kradzieży w kilku sklepach. Policjanci ujawnili ten proceder, zanim wpłynęły zgłoszenia o kradzieżach. 32-latek przyjechał z Grajewa i kradł w Ełku głównie alkohol i kosmetyki, ale także bieliznę czy odzież.
Dodano: 20.08.2020 -
Nie jest to zadanie łatwe, ale policjanci z Olsztyna i Ełku pokazali, że mrówcza praca i cierpliwość przynoszą odpowiedni skutek. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Ełku, który sprowadzał, przechowywał, utrwalał oraz rozpowszechniał treści pornograficzne z udziałem dzieci. Jego działania sięgały poza granice kraju, stąd przydatne okazało się wsparcie ze strony Interpolu. Dzięki wzorcowej współpracy policjantów, prokuratury i sądu, mężczyzna jeszcze w dniu zatrzymania trafił za kraty aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 20.08.2020