Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Świeć przykładem” – kolejne spotkanie edukacyjne z Polą

Na przykładzie losów Poli z wierszyka „Świeć przykładem” policjanci rozmawiali z przedszkolakami o używaniu elementów odblaskowych. Jest to istotne zwłaszcza teraz – jesienią, kiedy szybciej zapada zmrok. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe przypinki, a do dzieci z Ukrainy trafiły także książeczki o Poli w języku ukraińskim.

Na ratunek Poli” to książeczka z wierszykami z projektu edukacyjnego „Profilaktyka Smyka”. Kilkuletnia Pola na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie.

Tym razem policjanci odwiedzili ełckie przedszkole „Niezapominajka” i przeczytali dzieciom jeden z wierszyków o odblaskach. Wszystko po to, by na przykładzie losów bohaterki z wierszyka „Świeć przykładem” porozmawiać z dziećmi o używaniu elementów odblaskowych. Jest to istotne zwłaszcza teraz – jesienią, kiedy częściej jest ciemno i pochmurno. Policjanci wyjaśnili dzieciom, że odblaski "świecą", bo odbijają światło. Jesteśmy lepiej widoczni i z większej odległości, co zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe przypinki, które można umieścić na odzieży lub plecaku.

Ukraińskim dzieciom z tego przedszkola policjanci przekazali książeczki o przygodach Poli w języku ukraińskim, żeby mogły przeczytać je ze swoimi bliskimi.

  • policjantka na spotkaniu w przedszkolu
    policjantka na spotkaniu w przedszkolu
  • policjantka na spotkaniu w przedszkolu
    policjantka na spotkaniu w przedszkolu
  • policjantka czyta dzieciom
    policjantka czyta dzieciom
Powrót na górę strony