Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał kąpieli. Nie żyje dwóch mężczyzn

Tragiczny finał kąpieli. Tylko wczoraj w powiecie ełckim utonęło dwóch mężczyzn. Ciało 40-letniego wędkarza odnaleziono w jeziorze w Boguszach. Drugi z mężczyzn, 26 - latek z Olecka, utonął w jeziorze Sawinda w Woszczelach. Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmierci obu mężczyzn.

Upały sprawiają, że wielu z nas decyduje się na wypoczynek nad wodą. Niestety są już tego tragiczne efekty. Tylko wczoraj na terenie powiatu ełckiego utonęło dwóch mężczyzn.

Około godziny 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 40-letniego mężczyzny. Jego ubrania, zegarek, telefon oraz wędki znalazł na brzegu jeziora w Boguszach brat zaginionego, który zaniepokojony brakiem kontaktu zaczął go szukać.Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której włączyli się strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po ponad 2 godzinach poszukiwań strażacy odnaleźli w wodzicie ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Niestety, jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnego utonięcia w okolicach Ełku. Około godziny 21:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna wypłynął na środek jeziora Sawinda w Woszczelach i dotychczas nie wrócił na brzeg. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, które rozpoczęły przeszukiwania jeziora. Po kilkudziesięciu minutach strażacy odnaleźli ciało mężczyzny. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. To 26-letni mieszkaniec Olecka.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmierci obu mężczyzn.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Pamiętajmy, że przed wejściem do wody w upalne dni obowiązkowo trzeba przygotować organizm do spadku temperatury, by nie doszło do szoku termicznego. Ważne też jest, aby nie przeceniać swoich umiejętności i nie wypływać za daleko od brzegu.

 

Powrót na górę strony