Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne sytuacje na drogach w powiecie ełckim

Na drogach powiatu ełckiego doszło do 2 poważnie wyglądające zdarzeń drogowych. Na szczęście pomimo dużych uszkodzeń pojazdów podróżujący nie odnieśli obrażeń. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (21.06.2022r.) przy poważnie wyglądających zdarzeniach na drogach. Do pierwszego z nich doszło na trasie S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Tam kierowca pojazdu ciężarowego z pustą naczepą do przewozu zwierząt stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie jego pojazd się przewrócił. Kierowca jechał sam i nie doznał obrażeń podczas zdarzenia. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Akcja wydobycia ciężarówki z rowu jest trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznego sprzęt, dlatego działania trwały kilka godzin.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 16 przed miejscowością Bartosze. Tam kierowca osobowego BMW podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu została udzielona pomoc medyczna uczestnikom zdarzenia, na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Zdjęcia publikujemy ku przestrodze. Pokazują one, jakim poważnym zniszczeniom mogą ulec auta podczas zdarzenia na drodze. Ale jest to przede wszystkim ryzyko utraty życia lub zdrowia dla podróżujących. Dlatego tak ważne jest skupienie, ostrożność i przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego.

  • pojazd biorący udział w zdarzeniu
    pojazd biorący udział w zdarzeniu
  • tir biorący udział w zdarzeniu na DK 16
    tir biorący udział w zdarzeniu na DK 16
  • przewrócony tir na S 61
    przewrócony tir na S 61
Powrót na górę strony