Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woda – żywioł, z którym żartów nie ma. Kolejne zajęcia edukacyjne w szkołach

Profilaktyka Smyka to projekt edukacyjny oparty na treściach książeczki z wierszami o przygodach kilkuletniej Poli. Policjanci regularnie spotykają się w szkołach z najmłodszymi uczniami, by omówić szereg zagadnień z różnych obszarów bezpieczeństwa.

Policjantka spotkała się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji, zwłaszcza podczas zabaw nad wodą. Przekaz uatrakcyjnił wiersz o przygodach niefrasobliwej Poli Woda – żywioł, z którym żartów nie ma.

Na kanwie przygody Poli, dzieci w rozmowie z policjantką poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Książka Na ratunek Poli zawiera kilkanaście wierszowanych historyjek, w których kilkuletnia dziewczynka spotyka na swojej drodze różne przeciwności i zagrożenia. Dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z trudnościami i uczy się na własnym przykładzie, jak na przyszłość nie wpadać w kłopoty. Liczymy na to, że wierszyki trafią do najmłodszych, a morały z nich płynące staną się cenną lekcją z bezpieczeństwa. To narzędzie do edukacji z bezpieczeństwa trafiło do szkół dzięki zaangażowaniu władz samorządowych.

  • policjantka na zajęciach w szkole
    policjantka na zajęciach w szkole
Powrót na górę strony