Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z Polą i rozmowy o bezpieczeństwie

Profilaktyka jest konieczna, żeby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wyrośli na prawych i bezpiecznych obywateli. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych pedagodzy i policjanci mogą korzystać z książeczki „Na ratunek Poli”. Tym razem spotkania z policjantką i bohaterką ksiązeczki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku.

Policjantka spotkała się z uczniami klas I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Przekaz uatrakcyjnił wiersz o przygodach niefrasobliwej Poli, której postępowanie nie zawsze jest roztropne. Tym razem dziewczynka, jadąc szkoły rowerem nie nałożyła kasku i potłukła się na drodze.

Na kanwie przygody Poli, dzieci w rozmowie z policjantką poznały zalety używania kasku podczas poruszania się po drodze. To była także doskonała okazją, żeby przypomnieć uczniom zasady jazdy rowerem i innym sprzętem.

Chcemy, by nasi mieszkańcy już w przedszkolu i w pierwszych klasach szkoły podstawowej poznawali zasady bezpieczeństwa i umieli radzić sobie z zagrożeniami w najbliższym otoczeniu.

  • spotkanie z uczniami
    spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami
    spotkanie z uczniami
  • spotkanie z uczniami
    spotkanie z uczniami
Powrót na górę strony