Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pola pomaga najmłodszym zrozumieć zagrożenia

Bezpieczeństwo dzieci jest dla wszystkich bardzo ważne. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych pedagodzy i policjanci mogą korzystać z książeczki „Na ratunek Poli”. Bo profilaktyka jest konieczna, żeby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wyrośli na prawych i świadomych obywateli.

Policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola „Ekoludki” z Ełku. Takie spotkania są nie tylko okazją do poznania zawodu policjanta i specyfiki policyjnej służby, ale także do zajęć o bezpieczeństwie.

Dzieci poznały Polę – bohaterkę książeczki „Na ratunek Poli”. Chcemy, by nasi mieszkańcy już w przedszkolu i w pierwszych klasach szkoły podstawowej poznawali zasady bezpieczeństwa i umieli radzić sobie z zagrożeniami w najbliższym otoczeniu.

A książka zawiera kilkanaście wierszowanych historyjek, w których kilkuletnia dziewczynka spotyka na swojej drodze różne przeciwności i zagrożenia. Dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z trudnościami i uczy się na własnym przykładzie, jak na przyszłość nie wpadać w kłopoty. Liczymy na to, że wierszyki trafią do najmłodszych, a morały z nich płynące staną się cenną lekcją z bezpieczeństwa.

  • spotkanie z dziećmi
    spotkanie z dziećmi
Powrót na górę strony