Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Profilaktyka Smyka” w powiecie ełckim

Projekt profilaktyczny „Profilaktyka Smyka” działa już w powiecie ełckim. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych gotowe narzędzie do edukacji z bezpieczeństwa trafi do szkół i przedszkoli.

„Profilaktyka Smyka” to projekt edukacyjny przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Chcemy, by nasi mieszkańcy już w przedszkolu i w pierwszych klasach szkoły podstawowej poznawali zasady bezpieczeństwa i umieli radzić sobie z zagrożeniami w najbliższym otoczeniu.

Miasto Ełk, Gmina Ełk, Gmina Prostki i Gmina Stare Juchy aktywnie włączyły się w ten projekt. Dzięki temu książeczki o przygodach kilkuletniej Poli i pakiety edukacyjne do przeprowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa trafią do lokalnych szkół i przedszkoli.

Pola to bohaterka, która nie zawsze zachowuje się w bezpieczny sposób. Dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z trudnościami oraz zagrożeniami i uczy się na własnym przykładzie, jak na przyszłość nie wpadać w kłopoty. Liczymy na to, że wierszyki trafią do najmłodszych, a morały z nich płynące staną się cenną lekcją z bezpieczeństwa.


 

  • fragment z książki "Na ratunek Poli"
    fragment z książki "Na ratunek Poli"
Powrót na górę strony