Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci wskazały mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Policjanci zatrzymali go z narkotykami

Wzorem ubiegłych lat do Ełku przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Policjanci patrolują zwykle miejsca najbardziej uczęszczane przez turystów i mieszkańców. Podczas jednej z takich służb, dzięki wzorowej reakcji dzieci, policjanci zatrzymali 39-latka, który zachowywał się agresywnie na ełckiej promenadzie i miał przy sobie narkotyki.

Policjanci z olsztyńskiego oddziału prewencji pełniący wakacyjną służbę w Ełku zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie marihuanę.

Do policjantów patrolujących ełcką promenadę zwróciły się dzieci, które jeżdżąc na hulajnogach zaniepokoiły się zachowaniem siedzącego przy jeziorze mężczyzny. Widząc policjantów w patrolu pieszym poprosiły o szybką interwencję, ponieważ mężczyzna zachowywał się głośno i agresywnie. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Ponadto w trakcie kontroli ujawnili przy mężczyźnie woreczki z suszem roślinnym. Mężczyzna twierdził, że narkotyki znalazł przypadkiem i postanowił je sobie wziąć. 39-latek został zatrzymany.

Usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z ustawą w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Powrót na górę strony