Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać nietrzeźwego kierowcę. Dziś w nocy, dzięki informacji od świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał swoim samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki pomocy i zgłoszeniu od zaniepokojonej kobiety policjanci dzisiejszej nocy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Kobieta zwróciła uwagę na niebezpieczne manewry kierującego hondą. Pojazd ten jechał środkiem jezdni oraz nienaturalnie zjeżdżał na pobocze – taki sposób jazdy spowodował jej niepokój, więc postanowiła zadzwonić w tej sprawie pod numer alarmowy. Jej przypuszczenia okazały się trafne. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało u 55-letniego kierującego hondą blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dziękujemy świadkom za właściwą postawę - to pokazuje, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, reagując na takie zagrożenia możemy uratować komuś życie.

Powrót na górę strony