Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na Jeziorze Ełckim

Tragedia na jeziorze. Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę na Jeziorze Ełckim. Po kilku godzin poszukiwań służby wydobyły z wody ciała 20 i 39 - latka.

W dniu wczorajszym około godz. 14:30 oficer dyżurny ełckiej Policji został poinformowany, o tym, że na Jeziorze Ełckim wywrócił się kajak, a pływające w nim dwie osoby znalazły się w wodzie. Z relacji świadków i osób, na oczach których rozgrywała się ta tragedia wynika, że mężczyźni, którzy wpadli do wody próbowali przewrócić z powrotem kajak, jednak po krótkiej chwili obaj zniknęli pod wodą. Obaj mężczyźni nie mieli też założonych kapoków. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której dołączyli się strażacy z Państwowej straży Pożarnej w Ełku. Po kilku godzinach poszukiwań w odległości około 75 metrów od brzegu i na głębokości 11 metrów za pomocą sonaru wykryto prawdopodobne miejsce położenia ciał. Po ich wyłowieniu ustalono, że są to ciała 20 i 39- letnich mężczyzn. Ich ciała zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn.

Trwające wakacje oraz słoneczna aura sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą i korzystaniu ze sprzętu pływającego. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i wykazanie się wyobraźnią nie tylko podczas kąpieli, ale również podczas pływania łódką, kajakiem czy rowerem wodnym. Pamiętajmy, że pływanie po alkoholu i przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przyczyny utonięć.

  • Poszukiwania na Jeziorze Ełckim
    Poszukiwania na Jeziorze Ełckim
  • Poszukiwania na Jeziorze Ełckim
    Poszukiwania na Jeziorze Ełckim
Powrót na górę strony