Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! – ełccy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Ełccy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Policjanci wspólnie z terapeutą ds. uzależnień oraz pracownikiem Sanepidu spotkali się z uczniami Zespołu Szkól nr 1 w Ełku. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających.

Ełccy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Kampania została opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, a jej myślą przewodnią jest hasło Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Dzisiaj w ramach kampanii ełccy policjanci wspólnie z terapeutą ds. uzależnień oraz pracownikiem Sanepidu spotkali się z uczniami Zespołu Szkól nr 1 w Ełku. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów przedsięwzięcia była prezentacja spotu filmowy nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Prowadzący, zwrócili uwagę na szczególne zagrożenie jakie wiąże się z zażywaniem dopalaczy. Podkreślając, że dopalacze to zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. 

Prowadzący w czasie spotkania dążyli do skłonienia młodzieży do rozważań nad motywami i skutkami sięgania po środki odurzające.


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.76 MB)

Powrót na górę strony