Aktualności

Pędził 107 km/h w terenie zabudowanym. 25-latek stracił prawo jazdy

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego audi, który na jednej z ulic w Ełku przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej zwrócili uwagę na kierującego audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że 25-latek jechał 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na niego również mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Powrót na górę strony