Aktualności

Kierujący na zakazie zatrzymany przez dzielnicowych

Zlekceważył wyrok sądu i wsiadł za kierownicę. 25-latek zatrzymany przez dzielnicowych stanie przed sądem w trybie przyśpieszonym.

We wtorek (03.03.2026 r.) po południu dzielnicowi z Prostek zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu ełckiego posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Ełku. Zakaz został orzeczony na okres 60 miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany. Akt sprawy trafiły do sądu wraz z wnioskiem o skazanie podejrzanego w tak zwanym trybem przyśpieszonym – czyli w czasie 48 godzin od momentu zatrzymania go na gorącym uczynku.

W sądzie usłyszał wyrok ograniczenia wolności polegający na obowiązku wykonywania prac społecznych przez okres 8 miesięcy oraz zakaz kierowania pojazdami przez najbliższe 10 lat. Mężczyzna poniesie także konsekwencje finansowe- w sumie 10 tysięcy złotych.


 


 

Powrót na górę strony