Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Biała Wstążka” także w szkołach

Trwająca kampania „Biała Wstążka” (największa na świecie akcja społeczna przeciwko przemocy) jest dobrą okazją do inicjowania spotkań na temat przemocy. Policjanci spotykają się z uczniami wielu szkół, by rozmawiać o różnych formach przemocy, głównie – o obserwowanym w środowisku uczniów – problemie cyberprzemocy.

Z okazji tegorocznej kampanii „Biała Wstążka” kadra i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełu także podjęli różne działania, aby zaakcentować swój sprzeciw wobec przemocy i nauczyć się, jak reagować w sytuacji, gdy stosowana jest przemoc.

Do tej akcji włączyli się także policjacni, by uświadamiać młodym ludziom zagrożenia płynące z agresywnych działań. Policjanci podkreślają, że przemoc może przybierać różne formy. Niepokojącym zjawiskiem jest cyberprzemoc, dlatego temu zagadnieniu policjanci poświęcają dużo uwagi. Spotkania dotyczą przejawów niewłaściwych zachowań w sieci, ich skutków i konsekwencji.

Efekty cyberprzemocy są poważne, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży, którzy dopiero budują swoją tożsamość. Obrażanie, poniżanie czy szantażowanie może odbić się na kontaktach społecznych, zdrowiu psychicznym i fizycznym, a nawet zagrażać życiu osób doświadczających cyberperzmocy.

Młodzież aktywnie uczestniczy w rozmowach. Uczniowie przyznają, że sami obserwują to zjawisko i niestety często spotykają ich przykre sytuacje w Internecie. Edukacja w tym zakresie jest więc bardzo potrzebna.

Powrót na górę strony