Aktualności

Kontrole obozów harcerskich

Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku kontrolują kolonie i obozy harcerskie. Takie spotkania to też okazja do działań edukacyjnych.

Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane są do kontrolowania obozów harcerskich zorganizowanych na terenie powiatu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku wspólnie z pracownikami ełckiego Sanepidu i Straży Pożarnej odwiedzają obozowiska, by sprawdzić stan bezpieczeństwa dzieci oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dziś (09.07.2024 r.) takie spotkanie odbyło się w Czerwonce, gdzie aktualnie wypoczywają harcerze z Krakowa. Sprawdzamy, jak wyglądają takie miejsca, czy zachowane są obowiązujące zasady i procedury, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa. Jest to także dobra okazja, by porozmawiać z młodzieżą o możliwych zagrożeniach, aby zwiększyć ich świadomość i przypomnieć o zachowaniu zgodnym z prawem.

Tego typu spotkania oraz kontrole obozów harcerskich w okresie wakacyjnym prowadzone są cyklicznie.

  • kontrola obozu harcerskiego
    kontrola obozu harcerskiego
  • kontrola obozu harcerskiego
    kontrola obozu harcerskiego
  • kontrola obozu harcerskiego
    kontrola obozu harcerskiego
Powrót na górę strony