Aktualności

Mężczyzna zniszczył oświetlenie w parku. Zareagował nastolatek

Szybka interwencja policjantów była możliwa dzięki reakcji młodego chłopaka, którego zaniepokoiło agresywne zachowanie mężczyzny w parku. Okazało się, że 55-latek zniszczył miejską lampę. Został natychmiast zatrzymany.

Czujnością i spostrzegawczością wykazał się nastolatek spacerujący w parku w Ełku (05.07.2024 r.). Zauważył człowieka, który szarpał lampę oświetleniową zamontowaną przy ścieżce, dlatego od razu zadzwonił pod numer alarmowy. Interweniujący policjanci zatrzymali nietrzeźwego i wulgarnego 55-latka. Mężczyzna dokonał zniszczenia w ten sposób, że wyrwał lampę z ziemi i wyrzucił ją w krzaki. Wartość strat została wyceniona na kwotę nie mniejszą niż 2500 złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut niszczenia mienia. Nie umiał wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście w tym przypadku szybka reakcja świadka i odizolowanie mężczyzny przez policjantów, być może zapobiegły dalszemu niszczeniu, bo mężczyzna był agresywny i pobudzony.

Dlatego ważne jest, aby reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Tym bardziej cieszy fakt, że na akty wandalizmu nie pozostał obojętny i zareagował młody człowiek.

 

  • lampa w krzakach
  • wyrwana lampa
Powrót na górę strony