Aktualności

Pobicie z użyciem maczet. Trzej mężczyźni aresztowani

Konsekwentna praca policjantów pod nadzorem prokuratury poskutkowała zatrzymaniem trzech mężczyzn, którzy zaatakowali ełczanina maczetą. Pokrzywdzony doznał obrażeń na całym ciele. Mężczyźni w wieku 23-32 lata zostali tymczasowo aresztowani.

Do tego brutalnego zdarzenia doszło pod koniec marca br. nocą w Ełku. Działając wspólnie i w porozumieniu, trzej zamaskowani mężczyźni, pobili mieszkańca Ełku. Każdy z tych mężczyzn w trakcie napaści miał maczetę. Zadawali pokrzywdzonemu uderzenia po całym ciele, powodując liczne rany w zasadzie na wszystkich częściach ciała. Po ataku zostawili mężczyznę i uciekli.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. U niego w mieszkaniu policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli maczety. Zabezpieczone tam zostały także środki odurzające – mefedron. Był to mężczyzna znany pokrzywdzonemu i to tylko z nim pokrzywdzony miał się spotkać na rozmowę tego feralnego wieczoru.

23-latek usłyszał zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, gróźb oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania poprzez stosowanie groźby. Mężczyzna na wniosek prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Policjanci pracowali nad ustaleniem dwóch pozostałych osób, które brały udział w tym zdarzeniu oraz ustaleniem dokładnego przebiegu i motywów tego niebezpiecznego zajścia. W wyniku podjętych czynności wytypowani zostali dwaj mężczyźni z Ełku. Wykonanie szeregu działań oraz przeprowadzone badania i ekspertyzy zebranego materiału dowodowego potwierdziły, że brali oni udział w tym zdarzeniu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

Prokurator przedstawił im także zarzuty udziału w pobiciu z użyciem maczety i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

  • maczeta
Powrót na górę strony