Aktualności

Warto zabezpieczać swoje rowery czy łódki przed kradzieżą

Sezon rowerowy i wodny w pełni. Niestety częściej dochodzi także do kradzieży. Chcąc zapobiec utracie roweru czy łódki, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, żeby utrudnić potencjalnym złodziejom kradzież naszej własności.

Niestety, często okazja czyni złodzieja. Latem mieszkańcy częściej korzystają z rowerów lub sprzętów wodnych, np. łódek. Właśnie to mienie może być na celowniku złodziei.

Warto przy tej okazji pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu mienia, aby uchronić je przed kradzieżą czy zniszczeniem. Rowery giną najczęściej z piwnic, klatek schodowych czy ze stojaków. Zdarzało się także, że właściciele zostawiali swoje rowery przed sklepem udając się na zakupy, a gdy wracali ich własności już nie było. Większość tych kradzieży dałoby się uniknąć, gdyby rowery były zabezpieczone. Podobnie jest z łódkami, które zostawiane są bez żadnych zabezpieczeń.

Nic nie usprawiedliwia niezgodnych z prawem zachowań i dokonywania kradzieży, ale jako właściciele możemy zminimalizować ryzyko przestępstwa, stosując naprawdę kilka zasad.

Przede wszystkim nasz sprzęt należy zapiąć. Nawet gdy zostawiamy go gdzieś bez nadzoru na chwilę. Na rynku jest dużo różnorakich zapięć do wyboru – kłódki, linki, łańcuszki.

Nie zostawiajmy też naszego mienia na noc zwłaszcza w miejscach ciemnych i ustronnych.

Dobrze jest mieć zdjęcie naszych wartościowych rzeczy. W przypadku gdyby doszło do kradzieży, może to ułatwić ich odnalezienie.

Powrót na górę strony