Aktualności

Liczy się opanowanie, precyzja i szybkość reakcji – szkolenie strzeleckie policjantów

Umiejętności sprawnego posługiwania się bronią jest dla policjanta ważnym elementem szkolenia i obowiązkiem każdego funkcjonariusza. Dlatego regularnie przeprowadzane są treningi strzeleckie.

Każdy policjant ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, kiedy będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Doskonalenie tych umiejętności jest obowiązkiem każdego policjanta. Dlatego policjanci regularnie uczestniczą w treningach strzeleckich, podczas których oprócz doskonalenia umiejętności strzelania, utrwalają wiedzę teoretyczną. Trening strzelecki obejmuje różne scenariusze, które mogą mieć miejsce podczas pełnienia służby. Wykorzystuje się do tego różne jednostki broni będące na wyposażeniu Policji.

Podczas treningu policjanci muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością.

Zajęcia na strzelnicy zawsze odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów policyjnych. To policjanci, którzy nieustannie ćwiczą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje, aby przekazywać swoją wiedzę kolegom.

 

Powrót na górę strony