Aktualności

Włamywał się do altanek, garaży i innych pomieszczeń. Został tymczasowo aresztowany

39-latek nocą szukał odpowiednich obiektów na terenie Ełku i wiosek w gminie Ełk dla swoich przestępczych zamiarów i dokonywał tam kradzieży z włamaniem. Mężczyzna kradł narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, a nawet wędki. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i ukrócili jego przestępczą działalność.

Policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o serię włamań do altanek, garaży i pomieszczeń gospodarczych.

Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w ostatnim czasie (kwiecień-maj) włamał się do 7 różnych pomieszczeń. Były to m.in. altanki na terenie ogródków działkowych w Ełku, mężczyzna włamywał się także w kilku wioskach w gminie Ełk. Działał głównie nocą. Z pomieszczeń kradł rzeczy, które przedstawiały dla niego jakąś wartość i które chciał spieniężyć: elektronarzędzia ogrodnicze i budowlane, klucze czy wędki.

Policjanci w wyniku podjętych czynności szybko ustalili jego tożsamość. 39-latek często zmieniał miejsce swojego pobytu. Na nic się to zdało, bo został zatrzymany dzięki spostrzegawczości policjantów kryminalnych, którzy rozpoznali go, gdy jechał rowerem nieopodal Ełku. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Z ustaleń wynika, że mężczyzna potrzebował pieniędzy na alkohol, więc szukał pomieszczeń w ustronnych miejscach, aby dokonać w nich kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd aresztował podejrzanego na najbliższe 2 miesiące.

Powrót na górę strony