Aktualności

Cyfrowy Obyw@tel – spotkanie z młodzieżą

Każda okazja jest dobra, by promować bezpieczne zachowania i dobre nawyki dla bezpieczeństwa – zwłaszcza w świecie cyfrowym, w którym przestępczy wykorzystują wciąż nowe techniki oszustw. Policjanci angażują się w działania profilaktyczne, żeby chronić mieszkańców przed cyberprzestępczością.

Statystyki mówią, że 95% wszystkich incydentów bezpieczeństwa w obszarze cyberprzestrzeni wynika z błędu ludzkiego.

Istnieje mnóstwo sztuczek socjotechnicznych, które potrafią uśpić czujność ofiary, żeby zaufać i uwierzyć przestępcy. Wtedy osoby dzielą się swoimi danymi dostępowymi albo instalują na swój komputer groźne aplikacje. Dlatego tak ważna jest wiedza i świadomość technik oszustów. Przygotowanie dzieci i młodzieży do funkcjonowania w środowisku cyfrowym jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają dziś dorośli. Temat poprawnych zachowań w sieci ważny jest dla każdej grupy wiekowej.

Policjanci angażują się w różnorakie działania profilaktyczne w tym zakresie. Tym razem, wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP Ełk policjanci wzięli udział w programie "Cyfrowy Obyw@tel". Podczas szkolenia młodzieży (04.06.2024 r.) z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku policjanci zwrócili szczególną uwagę na tematykę związaną z cyberbezpieczeństwem.

Policjanci wskazują najczęściej odnotowywane czyny i sytuacje ze swojego doświadczenia, aby korzystanie z internetu dla młodych osób nie wiązało się z przykrymi konsekwencjami.

  • spotkanie z młodzieżą
    spotkanie z młodzieżą
Powrót na górę strony