Aktualności

Bezpieczny weekend w powiecie ełckim

Jak co roku, w czasie długiego czerwcowego weekendu policjanci z Ełku czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób podróżujących. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekroczenia prędkości czy sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Było bezpiecznie – w powiecie ełckim nie doszło do żadnego wypadku.

Policjanci podsumowali długi, czerwcowy weekend na terenie powiatu ełckiego. Najbardziej cieszy fakt, że w tym okresie (29.05.-02.06.2024 r.) nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 12 niegroźnych kolizji, w których nie było osób rannych.

Nasze działania skupiały się na wzmożonych pomiarach prędkości pojazdów, ponieważ nadmierna prędkość jest przyczyną większości poważnych zdarzeń drogowych. W tym czasie policjanci ujawnili 79 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, 71 z nich zostało ukaranych mandatami.

Dwóch zatrzymanych kierowców prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierowców został zatrzymany w Ełku po zgłoszeniu od zaniepokojonych osób, widzących jego sposób poruszania się na drodze. 36-latek jechał z przyczepą kempingową. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca nie miał uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwa była także kierująca 25-latka. Kobieta jechała po Ełku, mając promil alkoholu.

Kierowcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i konsekwencje finansowe (min. 5 tys. złotych świadczenia).

Powrót na górę strony