Aktualności

Policjant z pasją, który łączy miłość do gór z pomaganiem innym

Podinsp. Waldemar Przekop z Komendy Powiatowej Policji w Ełku daje inspirujący przykład, jak połączyć swoją pasję z dobrą sprawą i realizować swoje cele. Sam przeszedł Główny Szlak Sudecki, a wędrówkę połączył ze zbiórką na leczenie kolegi po poważnym udarze.

Podinsp. Waldemar Przekop - oficer dyżurny ełckiej policji, podjął kolejne wyzwanie. Tym razem samotnie przeszedł Główny Szlak Sudecki ok. 440 km w 14 dni. 

Policjant po raz kolejny połączył miłość do gór z możliwością pomocy innym. 

W ubiegłym roku przeszedł samotnie Główny Szlak Beskidzki, tj. 503 km, zbierając fundusze na leczenie kolegi ze studiów. 

W tym roku na swój urlop wybrał się na inny długodystansowy szlak górski. Ponownie połączył chęć poznawania gór ze zbiórką pieniędzy na rzecz kolegi, który doznał poważnego udaru. Za każdy kilometr, który przeszedł, na grupie którą założył i umieszczał codziennie relacje i zdjęcia z poszczególnych etapów, znajomi i ludzi dobrej woli mogli przekazać pieniądze na konto fundacji: 1 zł za 1 km. W efekcie konto fundacji zostało zasilone kilkoma tysiącami złotych.

Jesteśmy dumni, że dzięki jego zaangażowaniu i determinacji, każda z wypraw górskich przynosi wymierne korzyści osobie potrzebującej kosztownej rehabilitacji.

„Góry to moja pasja, ale także miejsce, gdzie mogę się wyciszyć i naładować baterie. Wracam stamtąd z pozytywną energią, mimo zmęczenia fizycznego, które szybko mija, a moc jaką czerpię z tych wypraw we mnie zostaje" - mówi podinsp. Waldemar Przekop. 

Jego przykład pokazuje, że za mundurem kryją się ludzie z ogromną pasją i nieustanną chęcią pomagania.

Wyprawy górskie kształtują charakter, siłę i odwagę. Uczą także pokory, bo nigdy do końca nie wiemy, co nas czeka i z czym przyjdzie się zmierzyć. A są to także elementy przydatne w policyjnej służbie.

Powrót na górę strony