Aktualności

Dwa młode łosie błąkały się przy jezdni. Dzięki profesjonalnej pomocy trafiły do ośrodka

Dwa małe łosie straciły matkę w zdarzeniu drogowym. Potem wiele godzin chodziły same w pobliżu miejsca zdarzenia, co było ryzykowne dla nich i kierowców. Policjanci zainteresowali się losem zwierząt, poprosili o pomoc weterynarza - Pana Mateusza Kasztelana, który wcześniej pomagał w podobnych sytuacjach. Okazało się, że zwierzęta wymagały specjalistycznego wsparcia, dlatego bezpiecznie trafiły do specjalistycznego ośrodka.

Codzienna praca policjantów pełna jest nietypowych zdarzeń i interwencji. Wymaga też od policjantów wrażliwości i spostrzegawczości.

Policjanci z Ełku dostali wczoraj (27.05.2024 r.) zgłoszenie, że w gminie Stare Juchy kierowca osobowego renault uderzył w klempę, która wybiegła mu przed auto. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia. Jak się okazało, samica przemieszczała się z dwoma małymi.

Gdy po kilku godzinach policjanci obsługiwali inne zdarzenie drogowe w pobliżu tego miejsca, dostrzeli dwa małe łosie, które wciąż zdezorientowane wędrowały nieopodal. Policjanci zaniepokoili się ich losem, bo młode zwierzęta ewidentnie wymagały wsparcia, a nieustanne spacery przy ruchliwej jezdni, mogły się dla nich skończyć tragicznie. Nieoceniona w tym przypadku okazała się pomoc Pana Mateusza Kasztelana weterynarza z Ełku, do którego policjanci się zwrócili.

On bezinteresownie poświęcił swój czas, przyjechał na miejsce i zorganizował transport młodych łosi do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji zwierząt w Grzędach. Tam młode dostaną profesjonalną pomoc, aby mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Film VID_20240528143225.mp4

Pobierz plik VID_20240528143225.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.1 MB)

Powrót na górę strony