Aktualności

Ukradł wódkę i groził ochroniarzowi. Odpowie za kradzież rozbójniczą

38-latek z Ełku wziął ze sklepowej półki alkohol, jednak nie zachował się jak tradycyjny klient. Nie płacąc wymaganych pieniędzy za towar, wyszedł ze sklepu, a na interwencję ochroniarza zareagował agresja. Został zatrzymany przez policjantów i teraz odpowie za przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło 13 maja w markecie w Ełku. Z ustaleń wynika, że nieznany pracownikom mężczyzna ukradł butelkę alkoholu o wartości 69,99 złotych. Gdy pracownik zauważył, że klient wychodzi ze sklepu drzwiami wejściowymi, nie płacąc za towar, usiłował go zatrzymać. Natychmiast spotkało się to z agresją. Mężczyzna w celu utrzymania skradzionej wódki groził ochroniarzowi, że go pobije. Po tym incydencie uciekł.

Policjanci, pracując nad tą sprawą ustalili tożsamość agresora. 38-latek ukrywał się i często zmieniał miejsce pobytu. Ostatecznie został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Był także poszukiwany do spraw z innych powiatów.

Policjanci z Ełku przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony