Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców

Następstwa jazdy w stanie nietrzeźwości są poważne. Pijany kierowca, wsiadając za kierownicę, może dużo stracić – wolność, pieniądze i pracę, jeśli pojazd jest mu niezbędny w życiu zawodowym. Tak jak w przypadku 52-latka, którego zatrzymali wczoraj policjanci. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzielnicowi z gminy Kalinowo zatrzymali wczoraj (11.03.2024 r.) nietrzeźwego kierowcę osobowego opla. Mężczyzna jechał podejrzliwie wolno. W trakcie kontroli okazało się, że 52-latek wyjechał na drogę, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i obowiązek zapłaty minimum 5 tys. złotych. To konsekwencje prawne, jednak zanim ktoś wsiądzie za kierownicę w stanie nietrzeźwości, warto też pomyśleć o konsekwencjach w aspekcie zawodowym czy rodzinnym, które mogą bardzo wpłynąć na życie.

Przede wszystkim nietrzeźwy kierowca traci prawo jazdy.

W przypadku takiego przestępstwa sąd obligatoryjnie wydaje zakaz prowadzenia pojazdów. Praca zawodowa, która wymaga prowadzenia pojazdów, staje się zatem niemożliwa do wykonywania, co może się zakończyć zwolnieniem, a więc utratą źródła utrzymania.

Powrót na górę strony