Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie z policjantami z Ełku

W trosce o bezpieczny zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży, policjanci odwiedzają miejsca, w których najmłodsi spędzają wolny czas. Funkcjonariusze nie tylko mówią o bezpieczeństwie, ale też słuchają tego, czym chcą się podzielić uczestnicy wypoczynku.

Kolejny tydzień ferii zimowych rozpoczął się od spotkań z dziećmi i młodzieżą. Policjanci z Ełku odwiedzają miejsca, w których najmłodsi spędzają wolny czas.

Wykorzystują ten czas do tego, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem, ale też słuchają tego, czym chcą się podzielić uczestnicy wypoczynku. 

Tematy spotkań są różne - zwracamy uwagę na cyberbezpieczeństwo, bo wiemy, że wolny czas sprzyja też spędzaniu czasu w cyberprzestrzeni. Temat poprawnych zachowań w sieci ważny jest dla każdej grupy wiekowej. Podkreślamy zalety elementów odblaskowych i omawiamy, w jaki sposób wpływają one na widoczność pieszego na drodze. 

Zimowa aura ze śniegiem, zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze - spacerom, lepieniu bałwana czy zabawom z rodzeństwem. Policjanci przypominają uczestnikom zajęć o bezpiecznym zimowym wypoczynku, zwłaszcza aby do zabaw na śniegu wybierać miejsca oddalone od dróg i akwenów. 

  • spotkanie policjantki z harcerzami na zimowisku
    spotkanie policjantki z harcerzami na zimowisku
  • spotkanie policjantów na zimowisku
    spotkanie policjantów na zimowisku
  • spotkanie policjantów na zimowisku
    spotkanie policjantów na zimowisku
Powrót na górę strony