Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Vader i Drago na zimowisku

Nietypowi goście odwiedzili dzieci spędzające czas na zimowisku w Ełku. Vader i Drago - to policyjne psy, które zaprezentowały się dzieciom pod opieką swoich przewodników. To doskonała okazja do rozmów na temat szanowania zwierząt i zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem.

Ważne jest, żeby dzieci wiedziały, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Z troski bezpieczeństwo najmłodszych, którzy mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, policjanci zorganizowali spotkania z przewodnikami i psami służbowymi. Spotkanie odbyło się z dziećmi wypoczywającymi na zimowisku w Oratorium Św. Jana Bosko w Ełku. Mł. asp. Daniel Buraczewski i mł. asp. Patryk Grosfeld (przewodnicy psów) opowiadali dzieciom, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Dzieci dowiedziały się o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zachowaniach, taki jak drażnienie psa czy przesadna ufność.

Głównym celem takich spotkań jest jednak poznanie zasad właściwego zachowania się w kontaktach z agresywnymi psami. Dzieci poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku zwierzęcia. Przewodnicy opowiedzieli również o specyfice pracy policyjnych psów – o ich szkoleniu, pracy i codziennej pielęgnacji.

Dzieci były niezwykle podekscytowane wizytą tak niecodziennych gości i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

O innych aspektach bezpieczeńtwa mówili także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 • spotkanie z policjantami
  spotkanie z policjantami
 • spotkanie z policjantami
  spotkanie z policjantami
 • spotkanie z policjantami
  spotkanie z policjantami
 • spotkanie z policjantami
  spotkanie z policjantami
 • spotkanie na zimowisku
  spotkanie na zimowisku
Powrót na górę strony