Gmina Prostki - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Gmina Prostki

Gmina Prostki

Punkt Przyjęć w Prostkach

ul. 1 Maja 16
tel./fax 876 112 007
 

 

Rejon X
asp. sztab. Janusz Merski

tel. kom. 606 466 420
e-mail: dzielnicowy.elk10@ol.policja.gov.pl

Miejscowość Prostki:

Ulice: 1 Maja, 15 Lipca, Dworcowa,  Ełcka, Kolejowa,  Konopnickiej, Krótka, Lipowa, Ogrodowa, Polna, Rzemieślnicza,  Sportowa, Szkolna, Świerkowa, Wąska,  Zielona,

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01 stycznia 2018r. do 30 czerwca 2018r.

Dzielnicowy uzyskał informację od mieszkańców, iż w rejonie sklepu przy ul. Krótkiej 19 w Prostkach w różnych porach dnia i nocy grupuje się młodzież oraz osoby pełnoletnie, spożywany jest alkohol. Podczas spożywania alkoholu, osoby te zakłócają spokój i porządek publiczny, ciszę nocną oraz zaśmiecają i zanieczyszczają teren przyległy do sklepu. Dzielnicowy podejmie działania dążące do opisanych zachowań poprzez stosowanie środków oddziaływania wychowawczego oraz kar wobec osób łamiących przepisy prawa w rażący sposób.

 

Rejon XI
mł. asp. Arkadiusz Ponisztera

tel. kom. 887 876 217
e-mail: 
dzielnicowy.elk11@ol.policja.gov.pl

Miejscowości:

Bobry, Borki,  Bzury, Ciernie, Czyprki, Długochorzele, Dybowo, Dybówko, Glinki, Gorczyce, Guty Rożyńskie, Jebramki, Kibisy, Kobylin, Kobylinek, Kosinowo, Krupin, Krzywińskie, Kurzątki, Marchewki, Miechowo, Miłusze, Nowaki, Olszewo, Popowo, Różyńsk Wielki, Sokólki, Sołtmany, Taczki, Wojtele.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którmy dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01 stycznia 2018r. do 30 czerwca 2018r.

Dzielnicowy po spotkaniach z mieszkańcami miejscowości Miłusze ustalił, iż w rejonie sklepu w Miłuszach, gdzie podczas jego godzin otwarcia młodzież, jak również osoby dorosłe spożywają alkohol oraz zaśmiecają teren i używają słów wulgarnych w miejscu publicznym. Diagnozę miejsca zagrożonego stwierdzono także w oparciu o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w związku z częstymi podejmowanymi interwencjami przez dzielnicowego na tym terenie. Dzielnicowy podejmie działania dążące do opisanych zachowań poprzez stosowanie środków oddziaływania wychowawczego oraz kar wobec osób łamiących przepisy prawa w  rażący sposób.

 

 

Rejon XII
asp. sztab. Tomasz Gorzoch

tel. kom. 887 876 246
e-mail: 
dzielnicowy.elk12@ol.policja.gov.pl

Miejscowości:

Prostki (ul. Osiedle Leśne), Bogusze, Cisy, Dąbrowskie, Długosze, Katarzynowo, Kopijki, Krzywe, Lipińskie Małe, Niedźwiedzkie, Ostrykół, Wiśniowo Ełckie, Zawady Tworki, Żelazki

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01 stycznia 2018r. do 30 czerwca 2018r.

Dzielnicowy uzyskał informację od mieszkańców oraz na podstawie własnych obserwacji stwierdził, iż w miejscowości Katarzynowo przy sklepie spożywczo-przemysłowym w okresie wiosennym i letnim, w godzinach popołudniowych i wieczornych grupuje się młodzież, która spożywa napoje alkoholowe, zakłóca spokój i porządek publiczny, używa słów nieprzyzwoitych, zaśmieca teren przyległy, załatwia potrzeby fizjologiczne. Sklep usytuowany jest w centrum miejscowości, gdzie przebywają i bawią się małoletnie dzieci.  Te zachowania budzą zgorszenie wśród mieszkańców oraz mają bardzo negatywny wpływ na dzieci. Kilka metrów od sklepu znajduje się przystanek komunikacji szkolnej, na którym również grupuje się młodzież i zachowuje się w wyżej opisany sposób.

Dzielnicowy podejmie działania dążące do opisanych zachowań poprzez stosowanie środków oddziaływania wychowawczego oraz kar wobec osób łamiących przepisy prawa w  rażący sposób.