Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Oszuści okradają sprzedających na portalu aukcyjnym

Sprzedajesz coś na popularnym portalu aukcyjnym? Uważaj! Oszuści wchodzą na konta bankowe. Jedną z najnowszych metod oszustw jest odpowiedź na zamieszczone ogłoszenie i skontaktowanie się poprzez komunikator internetowy, a potem prośba o kliknięcie w podany link.

Przez ostatnie dni policjanci z Ełku otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw na znanym portalu sprzedażowym. Ofiarami padali ełczanie, którzy zamieścili ogłoszenia o sprzedaży swoich nieużywanych rzeczy. Schemat oszustwa wygląda zawsze bardzo podobnie.

Ze sprzedającym kontaktuje się osoba „chcąca kupić” wystawiony towar i za pomocą komunikatora internetowego przesłała pewien link. To pułapka. Oszukane osoby klikają w ten link i podają swoje dane, numer karty płatniczej oraz dane autoryzujące konto. Wtedy z konta giną pieniądze. Ełczanie stracili w ten sposób po kilkaset złotych.

Niestety to nie pierwsze tego typu zgłoszenia.

Jak zawsze przy takich zdarzeniach przestrzegamy, aby nie otwierać nieznanych linków i nie podawać danych - szczególnie tych, związanych z dokonywaniem płatności online i dostępem do bankowości internetowej.

Ważne jest, żeby zachować szczególną ostrożną podczas różnych transakcji internetowych. Trzeba dokładnie czytać otrzymane wiadomości, bo te fałszywe często zawierają błędy i są napisane niegramatycznie. Oszuści kontaktują się ze sprzedawcą poprzez inny komunikator, a nie na portalu sprzedażowym.

Powrót na górę strony