Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni na los osób zagrożonych wychłodzeniem

Każdej zimy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Niestety w ostatnich dniach mróz zbiera śmiertelne żniwo. W niedzielę w pożarze zginął mężczyzna, gdy najprawdopodobniej dogrzewał się butlą gazową. Następnego dnia policjanci dostali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w nieogrzewanym pokoju.

W niedzielę (17.01.2021r.) policjanci dostali zgłoszenie o pożarze altanki na ogródkach działkowych. Niestety wewnątrz spalonego budynku zostało znalezione zwęglone ciało. Wstępne ustalenia wskazują, że to 62-letni mężczyzna, który mieszkał w tej altance. Najprawdopodobniej mężczyzna dogrzewał się, co mogło doprowadzić do pożaru. W altance była butla gazowa.

O kolejnym tragicznym zdarzeniu policjanci zostali poinformowani w poniedziałek około godziny 7.00. W podełckiej wsi doszło do zgonu 67-latka. Mężczyzna mieszkał samotnie w nieogrzewanym pokoju. Wstępne stwierdzono zgon z wychłodzenia i wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Niskie temperatury powietrza są groźne dla osób samotnych, chorych czy nadużywających alkoholu. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osoby narażone na wychłodzenie. O każdym niepokojącym przypadku trzeba powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy.

Powrót na górę strony