Kradli w marketach – policjanci zatrzymali 6 osób - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w marketach – policjanci zatrzymali 6 osób

Policjanci zatrzymali 6-osobową grupę znajomych, którzy wspólnie okradali sklepy. Na swoje łupy wybierali zwykle markowe produkty: alkohol, słodycze i kawy. Osoby te przyjechały z Wrocławia. Do ich zatrzymania doszło w wynajętym mieszkaniu w Ełku. Zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci z Ełku zatrzymali 6 osób w wieku od 26 do 34 lat w sprawie uciążliwych kradzieży sklepowych na terenie miasta. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 2 kobiety i 4 mężczyzn, łącząc się w różne pary, wspólnie okradali sklepy. Schemat działania zawsze był podobny. Pakowali w sklepowe wózki głównie alkohol, kawy i słodycze, wybierając markowe produkty. Potem wykorzystywali nieuwagę pracowników i nie płacąc za towar zwykle opuszczali sklep drzwiami wejściowymi.

Policjanci w działaniach operacyjnych ustalili, kim są i gdzie przebywają te osoby. Okazało się, że przyjechali z Wrocławia i zatrzymali się w Ełku w wynajętym mieszkaniu. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży i zostali objęci dozorem policyjnym. Wstępnie straty zostały oszacowane na około 10 tys. złotych. Policjanci odzyskali część artykułów.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są dokładne okoliczności tych zdarzeń.

Powrót na górę strony