Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po zgłoszeniach od mieszkańców uratowali mężczyzn przed wychłodzeniem

Bardzo cieszy reakcja mieszkańców, którzy nie pozostają obojętni i reagują widząc osoby, które narażone są na wychłodzenie. Tylko wczorajszego wieczora policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od ełczan o mężczyznach leżących na ziemi przy kilkustopniowym mrozie. Dzięki takim informacjom udało się uchronić mężczyzn przed zamarznięciem.

Wzorową postawą obywatelską wykazali się wczoraj (14.01.2021r.) wieczorem mieszkańcy Ełku. Widząc osoby narażone na wychłodzenie zadzwonili pod numer alarmowy i zgłosili niepokojące sytuacje.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który przebywał w pustostanie. Policjanci znaleźli go tam leżącego na ziemi. W rozmowie z policjantami przyznał, że nie ma gdzie się podziać i przenocować, więc szuka jakiegoś schronienia. Dla bezpieczeństwa policjanci przewieźli 54-latka do miejscowej ogrzewalni, gdzie mógł w ciepłych warunkach spędzić noc.

Kolejna zgłoszona interwencja dotyczyła leżącego na ziemi nietrzeźwego mężczyzny. Załoga pogotowia udzieliła mu niezbędnej pomocy, ale nie wymagał on hospitalizacji. 45-latek miał problemy z zachowaniem równowagi i logiczną rozmową. Z uwagi na swój stan i ujemną temperaturę powietrza policjanci przewieźli go do komendy do wytrzeźwienia. 45-latek miał ponad 2 promile alkoholu.

Dzięki mieszkańcom, którzy widząc śpiących na mrozie mężczyzn zareagowali i poinformowali służby, pomoc została w porę udzielona, co z pewnością przyczyniło się do uchronienia ich przed zamarznięciem.

Powrót na górę strony