Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała zaoszczędzić kilka złotych – odpowie za oszustwo

72-latka w trakcie zakupów zamieniła metki na odzieży. Kobieta zapłaciła za wybraną przez siebie sukienkę o około 35 złotych mniej niż określił to właściciel sklepu. Nie przypuszczała, że w ten sposób może dopuścić się przestępstwa oszustwa.

Policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym ze sklepów odzieżowych w Ełku. Tam pracownicy sklepu zauważyli, że klientka w trakcie zakupów zamieniła metki z cenami na odzieży. Oszustwo polegało na tym, że kobieta przewiesiła metkę z innego towaru z niższą ceną na wypatrzoną przez siebie droższą sukienkę. Chciała w ten sposób mniej za nią zapłacić. Nie sądziła, że może to być przestępstwo. Jej działanie zarejestrowały sklepowe kamery.

Stosując takie podstępne zabiegi 72-latka zaoszczędziła około 35 złotych. Mimo, że cena produktu nie była wysoka, kobieta może odpowiedzieć za oszustwo, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony