Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę, który jechał po Ełku, mając 2 promile alkoholu. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Utrata prawa jazdy będzie dla niego na pewno bardzo dotkliwa, ponieważ na co dzień pracuje jako kierowca.

Każdego dnia policjanci drogówki wyjeżdżają do służby na teren powiatu ełckiego, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety wciąż na naszych drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoją postawą narażają inne osoby na drodze.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie pokazał wczoraj 27-latek z Orzysza. Policjanci zatrzymali go do kontroli późnym wieczorem w Ełku. Okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jechał pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Policjanci od razu na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odczuje to na pewno wyjątkowo dotkliwie. Utrata prawa jazdy uniemożliwi mu wykonywanie pracy, ponieważ zawodowo jest kierowcą. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze – zwłaszcza teraz, kiedy jest ślisko i łatwo stracić panowanie nad pojazdem. Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości i przestrzeganie przepisów. Jadąc na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony