Aktualności

Kolizja na trasie Regielnica- Kałęczyny. Uczestnik zdarzenia kierował autem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci pracujący na miejscu kolizji na trasie Regielnica – Kałęczyny ustalili, że jeden z uczestników ma obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj około godziny 11:00 policjanci zostali wezwani ma miejsce kolizji drogowej, do której doszło na trasie Regielnica – Kałęczyny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Hyundai I30 zderzyła się z wyprzedzanym przez nią Fiatem Seicento, którego kierowca skręcał w drogę dojazdową. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca Fiata od lutego 2020 do lutego 2023 roku ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Ełku zakaz prowadzenia pojazdów.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia, dążąc przy tym do ustalenia osoby odpowiedzialnej za spowodowanie kolizji. Niezależnie do wyniku postępowania, kierujący seicento odpowie za kierowanie autem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.