Aktualności

Stłuczka trzech aut i kolizja motocyklisty- bilans na drogach powiatu ełckiego

Stłuczka trzech aut, kolizja motocyklisty i dwie ranne osoby to bilans minionego weekendu na drogach powiatu ełckiego. Policjanci wyjaśniają okoliczności obu zdarzeń oraz apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

W sobotę około godziny 13:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu trzech aut, do którego doszło na drodze krajowej K-16 w miejscowości Ruska Wieś. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Nissan Micra nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Renault Megane i uderzył w jego tył. Następnie w nissana uderzyła kierująca Mercedesem spychając go na barierki ochronne. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła pasażerka samochodu marki Renault – 62-letnia kobieta. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, wiadomo, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W niedzielę około godziny 12: 45 w Starych Juchach doszło natomiast do kolizji motocyklisty. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 42-letni mieszkaniec Białegostoku skręcając w lewo najechał na krawężnik, w wyniku czego motocykl przewrócił się. Pasażerka z urazem kolana została przetransportowana do szpitala.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz nieprzecenianie swoich umiejętności i przewidywanie sytuacji na drodze. Należy pamiętać, że posiadanie prawo jazdy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale też swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.