Aktualności

Utonął 34-leni mężczyzna. Według relacji świadków wszedł do wody po tym, jak wcześniej pił alkohol

W miejscowości Guty Rożyńskie w jeziorze utonął 34-letni mężczyzna. Według relacji świadków wszedł do wody po tym, jak wcześniej pił alkohol. Apelujemy o rozwagę nad wodą. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów! A tym bardziej beztroski wywołanej alkoholem.

W sobotę /11.07.2020r./ tuż po godzinie 6:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który nieprzytomny został wyciągnięty z jeziora w miejscowości Guty Rożyńskie. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-latek spędzał czas ze znajomymi na działce rekreacyjnej. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Nad ranem 34-latek razem z kolegą wszedł do jeziora. W pewnym momencie znajomy mężczyzny zauważył, że zbyt długo znajduje się on pod powierzchnią wody. Wyciągnął nieprzytomnego 34-latka na brzeg i do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego reanimował pokrzywdzonego. Niestety pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Pamiętajmy, że woda to żywioł, z którym nie ma żartów. Pływanie w połączeniu z alkoholem niezależnie od umiejętności pływackich może skończyć się tragicznie.