Aktualności

Pijany spowodował kolizję i uciekł. Został szybko zatrzymany

Do policyjnej celi trafił mężczyzna, który spowodował kolizję w centrum Ełku. Po zdarzeniu uciekł nie czekając na przyjazd służb. Policjanci ustali numer rejestracyjny jego pojazdu i zatrzymali go na parkingu przy bloku, w którym mieszka. 64-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dziś około 8:30 w okolicy dworca PKP w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną. Jadący za nią volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jej pojazdu. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Po krótkiej rozmowie mężczyzna odjechał swoim samochodem z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili dokładny numer rejestracyjny jego pojazdu i miejsce zamieszkania kierowcy. Mężczyzna siedział w samochodzie na parkingu przy swoim bloku. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 64-latkowi prawo jazdy,  on sam trafił do policyjnej celi. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

64-latek odpowie także za spowodowanie kolizji.