Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z olsztyńskiego Oddziału Prewencji wspierają ełckich policjantów podczas letnich miesięcy

Wzorem ubiegłych lat do Ełku przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze przez 2 wakacyjne miesiące będą pełnić służbę, wspierając ełckich policjantów. Ich praca w naszym mieście nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego.

Co roku w okresie wakacyjnym, kiedy przyjeżdża do naszego miasta więcej turystów, policjanci z olsztyńskiego Oddziału Prewencji wspomagają miejscowych policjantów swoją służbą patrolową na rzecz bezpieczeństwa. Podczas tegorocznego sezonu letniego czworo funkcjonariuszy pełnić będzie służbę w patrolach pieszych, rowerowych i zmotoryzowanych. Ich głównym zadaniem będzie patrolowanie potencjalnie najbardziej zagrożonych rejonów miasta oraz czuwanie nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców Ełku.

Policjanci z OPP dbają również o bezpieczeństwo w czasie, gdy ełckie patrole angażowane są do interwencji domowych, bieżących zgłoszeń i innych zleconych czynności służbowych.

W ubiegłych latach policjanci ujawniali głównie wykroczenia porządkowe, takie jak spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, zakłócanie spokoju i porządku publicznego, zaśmiecanie.

Praca dodatkowych policjantów na rzecz bezpieczeństwa w Ełku nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku. Loklany samorząd zapewnia funkcjonariuszom nocleg i wyżywienie na czas pełnienia służby.