Kolejni nietrzeźwi na drogach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi na drogach

Wczoraj (01.07.2020r.) policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Kosztownie zakończyły się wycieczki rowerowe dla trzech rowerzystów. Natomiast kierowca motoroweru odpowie karnie – grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe. Ostatnie wydarzenia na drogach powiatu ełckiego pokazują, że każdy uczestnik ruchu drogowego narażony jest na niebezpieczne sytuacje – niezależnie od rodzaju środka transportu. Alkohol jest dodatkowym czynnikiem, który zagraża bezpieczeństwu na drodze.

Kolejny dzień pracy policjantów pokazał, ilu jest nieodpowiedzialnych kierowców na naszych drogach. Policjanci reagują i wyciągają konsekwencje wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy złamią elementarne zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj (01.07.2020r.) policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę i trzech rowerzystów. O niepokojących manewrach kierowcy motoroweru powiadomili świadkowie. Jak się okazało 42-latek wyruszył na ulice Ełku mając 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji mężczyzna chwiał się na nogach i miał problemy z logicznym wysławianiem się. W tym stanie zdecydowanie nie mógł świadomie i odpowiedzialnie poruszać się swoim pojazdem.

Policjanci z drogówki interweniowali także wobec trzech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Podobnie jak dwóch innych nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych tego samego dnia.

Ważne

W ostatnim czasie na terenie powiatu ełckiego doszło do poważnych wypadków z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Niestety to pokazuje, że chwila nieuwagi i lekceważące podejście do obowiązujących przepisów może mieć poważne skutki. Trzeźwość za kierownicą jest podstawowym elementem bezpieczeństwa, niezależnie od rodzaju naszego środka lokomocji.