Zdarzenia drogowe z rowerzystami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe z rowerzystami

Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (29.06.2020r.) na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Do pierwszego doszło na ul. Sikorskiego – tam zderzyło się dwoje rowerzystów, którzy jechali chodnikiem. Natomiast na ul. Kilińskiego kierująca osobowym oplem potrąciła rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tych zdarzeń.

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło wczoraj (29.06.2020r.) w Ełku. Pierwszy wypadek miał miejsce na ul. Sikorskiego. Tam 17-letni rowerzysta jadąc po chodniku czołowo zderzył się z rowerzystką jadącą z naprzeciwka. 71-letnia kobieta trafiła do szpitala z urazem nogi. Nastolatek nie doznał obrażeń i opuścił szpital tego samego dnia. Oboje byli trzeźwi.

Do kolejnego zdarzenia doszło przy ul. Kilińskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia kierująca osobowym oplem zjeżdżając z ronda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła rowerzystę jadącego po przejściu. 65-letni rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności obu tych zdarzeń.

Apelujemy także o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym. A niestety nie zawsze te podróże kończą się szczęśliwie. Pamiętajmy, że rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa, a bezpieczeństwo na drogach zależy od przestrzegania przepisów prawa, kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników.


 

  • ul. Sikorskiego
    ul. Sikorskiego
  • ul. Kilińskiego
    ul. Kilińskiego
  • ul. Kilińskiego
    ul. Kilińskiego