Policjanci na zimowiskach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na zimowiskach

Ferie zimowe to intensywny czas pracy dla policjantów. Podczas spotkań z dziećmi wypoczywającymi na terenie powiatu policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa i sprawdzają, jak przebiegają zimowiska. Spotkania odbywają się także z innymi instytucjami m.in. z sanepidem czy ochotniczą strażą pożarną.

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, uczestniczą w spotkaniach podczas zorganizowanych form wypoczynku. Poruszamy głównie kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – przypominamy obowiązki pasażera (podróżowanie w zapiętych pasach bezpieczeństwa), zasady poruszania się po drogach i o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dzieci muszą mieć świadomość, że piesi o zmroku są przez kierowców słabiej dostrzegani. Tak więc przechodzenie przez ulicę w porze jesienno-zimowej powinno być wykonywane przez dziecko ze szczególną ostrożnością, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, czy przy zapalonym zielonym świetle dla ruchu pieszego.

Jednym z głównych celów wizyt policjantów było także zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na nastoletnich użytkowników sieci internetowej. Dla tej grupy osób internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności, życia społecznego, nauki i zabawy. Dlatego ważne jest, żeby od najmłodszych lat przekazywać im podstawowe informacje związane z bezpiecznym korzystaniem z internetu.