Kontrole autokarów Ferie zimowe 2020r. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autokarów Ferie zimowe 2020r.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu zimowego wypoczynku jest priorytetem policjantów. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wyznaczyli jeden stały punkt kontroli autokarów na terenie powiatu ełckiego - parking przy stadionie ul. Piłsudskiego 27. Godziny kontroli w wyznaczonym punkcie to 07.00-08.00 od 10 stycznia 2020r. Poza wyznaczonymi godzinami kontrola autokarów będzie przeprowadzana w uzasadnionych przypadkach w innym miejscu wskazanym przez zgłaszającego.

W sprawie kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek można zgłosić się osobiście w jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod 87-621-82-18, 87-621-82-49, 87-621-82-00.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Powrót na górę strony