Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Prostek spotkali się z seniorami

Dzielnicowi z Prostek w ramach projektu „Razem dla rodziny” realizowanego wspólnie z Gminą Prostki spotkali z seniorami aby porozmawiać z nimi o realnych i potencjalnych zagrożeniach z jakimi mogą się zetknąć, radzili też jak się przed nimi ustrzec.

Dzielnicowi z Prostek w ramach projektu „Razem dla rodziny” spotkali się z seniorami w Domu Spotkań z Kultura w Prostkach, w świetlicy wiejskiej w Długoszach oraz Bobrach by porozmawiać o realnych i potencjalnych zagrożeniach z jakimi najczęściej mogą spotkać się osoby starsze.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się jak działają oszuści, podszywający się między innymi za członka rodziny, policjanta czy pracownika innych instytucji. Funkcjonariusze opowiadali, jak ustrzec się przed takimi osobami i jak się zachować w razie kontaktu z nimi. Uczulali, że nigdy w takiej sytuacji nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, a przede wszystkim apelowali o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi.

Dzielnicowi omówili treści, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. W szczególności zachęcali zebranych do noszenia elementów odblaskowych. Podkreślili, że noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo seniorów nie tylko w teorii, ale również w praktyce i przekazali im elementy odblaskowe. Jeszcze podczas spotkania, które przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, uczestnicy eksponowali otrzymane odblaskowe opaski umieszczając jej np. na torebkach czy rękawach kurtek. Ponadto obiecywali, że będą one stałym elementem ich odzieży.

Ważną częścią spotkania był panel poświęcony przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Policjanci przybliżyli słuchaczom procedurę Niebieskiej Karty oraz rolę policji w zapobieganiu i zwalczaniu przemocy domowej. Wskazali również formy pomocy i wsparcia świadczone przez lokalne instytucje.

Policjanci zainteresowali seniorów również Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, wyjaśniali jak działa to narzędzie i jaki jest jego cel. Podkreślili również rolę dzielnicowego w lokalnych społecznościach.

Powrót na górę strony