Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po otrzymanych zgłoszeniach od mieszkańców uratowali dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem

Bardzo cieszy reakcja mieszkańców, którzy nie pozostają obojętni i reagują widząc osoby, które narażone są na wychłodzenie. Tylko wczorajszego popołudnia policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o mężczyznach śpiących na ławkach przy kilkunastostopniowym mrozie. Dzięki ich postawie udało się uchronić mężczyzn przed zamarznięciem.

Bardzo cieszy reakcja mieszkańców, którzy nie pozostają obojętni i reagują widząc osoby, które narażone są na wychłodzenie. Tylko wczorajszego popołudnia policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o mężczyznach śpiących na ławkach przy kilkunastostopniowym mrozie.

Jeden z nich, 65- latek leżał na przystanku autobusowym w centrum miasta. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie potrafił samodzielnie wstać, ani poruszać się o własnych siłach. Trząsł i się przez cały czas powtarzał, że jest mu bardzo zimno. Policjanci zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do szpitala, gdzie po badaniu lekarz stwierdził wychłodzenie organizmu i zdecydował o pozostawieniu 65-latka w szpitalu.

Kolejny mężczyzna spał na ławce na jednym z ełckich osiedli. 31-latek był przemarznięty i pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie był nawet w stanie podać adresu pod jakim na co dzień przebywa. Mając na uwadze bezpieczeństwo mężczyzny, po badaniach lekarskich policjanci przewieźli go do komendy. Ze względu na stan nietrzeźwości trafił do policyjnego aresztu.

Dzięki takiej postawie mieszkańców, którzy widząc śpiących na mrozie mężczyzn zareagowali i poinformowali służby, pomoc mężczyznom została w porę udzielona, co z pewnością przyczyniło się do uchronienia ich przed zamarznięciem.