KORZYSTALI Z CUDZEJ KARTY BANKOMATOWEJ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KORZYSTALI Z CUDZEJ KARTY BANKOMATOWEJ

Ełccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież karty bankomatowej. Sprawcy sześciokrotnie dokonał płatności w sklepach przy użyciu skradzionej karty, powodując straty na łączną kwotę blisko 240 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności

W minioną sobotę (22.12) Ełccy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę, że tego dnia nieustalony wówczas sprawca kilka razy posłużył się należącą do niej kartą płatniczą. Do kobiety przyszło powiadomienie w formie sms-u o zablokowaniu jej karty do bankomatu, z uwagi na dokonane transakcje płatnicze na jej koncie. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że sprawcami przestępstw są dwaj bracia, 36 i 38-letni mieszkańcy Ełku. Mężczyźni przy użyciu skradzionej karty dokonał 6 transakcji – płatności metodą zbliżeniową w różnych sklepach, na łączną kwotę blisko 240 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych mężczyznę i przedstawili im zarzuty, do których się przyznali. Mężczyźni wyjaśnili, że zdawali sobie sprawę, iż takie postępowanie jest złe, jednak chęć zysku była od nich silniejsza.

Za te czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Dokonanie płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.