Nieletni włamywał się do altan ogrodowych - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywał się do altan ogrodowych

Ełccy policjanci wytypowali 16-latka, który włamywał się do altanek na terenie ogrodów działkowych w Ełku. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ełku realizując czynności operacyjne wytypowali 16-latka, który usiłował i dokonał łącznie ośmiu włamań i kradzieży mienia
z altan ogrodowych. Ełczanin włamywał się do obiektów na terenie ogrodów działkowych w Ełku i kradł pozostawione w nich rzeczy. Ukradł on przedmioty o wartości 500 zł. Była to wkrętarka akumulatorowa wraz z osprzętem.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż nieletni mógł popełnić znacznie więcej czynów karalnych, szczególnie na terenie ogrodów działkowych. Nieletnim po zgromadzeniu przez śledczych materiałów dowodowych zajmie się sąd, który zastosuje wobec niego środek wychowawczy z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Policjanci mając na uwadze fakt, że okres zimowy to czas, kiedy działkowcy mają przerwę w przebywaniu na swoich ogródkach działkowych, apelują o nie pozostawianie
w altanach przedmiotów o dużej wartości, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdującego się w nich mienia. Przypominamy też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich.