Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł butelkę whisky. Dwa miesiące spędzi w areszcie

Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie 24-letni mieszkaniec Ełku, który w jednym ze sklepów ukradł butelkę whisky, a później użył przemocy wobec ekspedientki, która próbowała go powstrzymać. Mężczyzna odpowie w warunkach „recydywy” za kradzież rozbójniczą. Teraz może może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Policjanci ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ełku, który kilka dni temu w jednym ze sklepów w centrum miasta, ukradł whisky z zestawem szklanek, a później użył przemocy, odpychając ekspedientkę, która próbowała go zatrzymać.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że ukradł alkohol. Twierdził, że chciał go sprzedać, żeby mieć pieniądze na marihuanę, od której jest uzależniony. Później jednak zmienił zdanie i sam wypił całą zawartość butelki.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Okazało się, że był on już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Teraz może może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 24-latka dwumiesięczny areszt.